Romair Consulting angajează Coordonator Tehnic proiecte finanțate din fonduri Europene

14/07/2021

Romair Consulting este o companie cu capital integral românesc, inființată în anul 1997 și care a crescut cu succes, oferind servicii de consultanță în afaceri și management, proiectare și inginerie. A câștigat recunoaștere datorită excelenței sale și a personalului cu calificare ridicată. Recunoașterea dobandită este o motivație foarte puternică pentru ca echipa Romair să fie din ce în ce mai  eficientă și competitivă.

Romair Consulting este un nume deja cunoscut și afirmat în mediul românesc de consultanță și proiectare, prin exercitarea rolului său distinct, trasat înca de la înființare: acela de a promova proiecte investiționale prin abordarea unor instrumente specifice de finanțare.

Astfel am hotărât să mărim echipa și oferim pentru angajeare un post de Coordonator tehnic proiecte finanțate din fonduri Europene.

Criterii de selecție:

Candidatul ideal

  • Studii superioare de profil tehnic;
  • Experiență profesională generală de minim 5 ani;
  • Experiență profesională specifică în contracte de management / supervizare lucrări în proiecte din domeniul infrastructurii de mediu (deșeuri / apă) și / sau lucrări civile finanțate din fonduri europene;
  • Cunoașterea legislației, standardelor și normativelor în vigoare în domeniu;
  • Cunoștințe foarte bune de operare calculator, Office (Word, Excel, Power Point), Internet, E-mail;
  • Adaptabilitate, capacitate de muncă în condiții de stres, capacitate de decizie, coordonare și respectare de termene limită;
  • Persoană dinamică, ambițioasă și eficientă, orientată către rezultat;
  • Disponibilitate pentru deplasări în zona proiectului (județul Galați).

 Responsabilități

  • Coordonarea tehnică a echipei de experți, redactarea documentelor contractuale și rapoartelor proiectului, inclusiv menținerea relației cu Supervizorul si Antreprenorii, raportare către managementul companiei (Consultantul);
  • Menținere legătura permanentă cu beneficiarul proiectului, participă la ședințe cu Beneficiarul și alte entități responsabile pentru derularea proiectului, întocmirea minutelor aferente ședințelor;
  • Verificarea documentelor tehnice elaborate în cadrul contractelor de lucrări, în vederea includerii acestora în dosarele cererilor de rambursare / plată, identificarea eventualelor neconformități în derularea contractelor sau în documentele întocmite în cadrul proiectului;
  • Întocmirea rapoartelor, în conformitate cu cerințele din proiect;
  • Propuneri și sugestii de natură tehnică pentru bunul mers al implementării proiectului.

C.V.-urile se pot trimite accesând adresa https://romair.ro/cariere/ sau direct pe email la cristina.burcescu@romair.ro

ROMAIR CONSULTINGSediul Central
Str. Mr. Ștefan Sănătescu, nr. 4,
sector 1, București
LUAȚI LEGĂTURA CU NOIRomair pe Social Media
LOCAȚIILE NOASTREUnde ne puteți găsi?