Romair Consulting angajează Inginer Geodez

25/11/2022

  • Oraș de lucru: București
  • Nivel carieră: Mid-Level (2-5 ani)
  • Tip job: Full-time
  • Permis de conducere: categoria B

Persoanele interesate vor transmite CV actualizat (cu precizarea datelor de contact: număr de telefon mobil, adresă de e-mail) la adresa cristina.burcescu@romair.ro, cu mențiunea că vor fi contactate doar persoanele selectate pe baza documentelor transmise.

Candidatul Ideal
  • Studii Superioare – Facultatea de Geodezie;
  • Experiență – minim 2 ani în topografie inginerească;
  • Experiență în utilizarea sistemului GNSS și a echipamentelor specifice;
  • Experiență în ridicări topografice;
  • Cunoștințe bune de MS Office (Word, Excel, PowerPoint), AutoCad, Topo LT;
  • Limba engleză – nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Serios, responsabil, dornic de a invăța lucruri noi.

Descrierea jobului

Pentru Departamentul de Geodezie și Geotehnica, căutăm un coleg care să ocupe rolul de Inginer Geodez.

Responsabilități principale
  • Efectuarea de trasări și verificări în construcții;
  • Măsurători topografice și cadastrale, măsurători GNSS, integrarea datelor provenite din măsurători și alte metode de achiziție de date;
  • Extragerea datelor din planșele proiectului (plan situație, profil longitudinal, profil transversal), inclusiv prin interpolare acolo unde este cazul, precum și verificarea acestor planșe din punct de vedere topografic;
  • Materializarea (trasarea) în teren a datelor extrase;
  • Ridicări topografice în vederea avizării acestora la OCPI.

Descrierea companiei

ROMAIR CONSULTING este o companie cu capital integral românesc, înființată în anul 1997 pentru a oferii servicii de consultanță în afaceri și management, proiectare și inginerie. Profesionalismul, experiența acumulată și buna reputație reprezintă cartea de vizita a Romair oferită partenerilor actuali și viitori.

ROMAIR CONSULTINGSediul Central
Str. Mr. Ștefan Sănătescu, nr. 4,
sector 1, București
LUAȚI LEGĂTURA CU NOIRomair pe Social Media
LOCAȚIILE NOASTREUnde ne puteți găsi?