Romair Consulting angajează Consultant fonduri nerambursabile / Proiecte de finanțare

06/06/2022
Romair Consulting angajează Consultant fonduri nerambursabile / proiecte de finanțare.
Oraș de lucru: București
Tipul job-ului: Full Time
Limbă străină: Engleză

Candidatul Ideal:

Romair Consulting recrutează consultanți cu experiență profesională de minim 2 ani, pentru activități de elaborare și/sau implementare a proiectelor de investiții finanțate prin fonduri nerambursabile (Europene și/sau Naționale).

Cerințe:

  • pregătirea de specialitate: studii superioare în domeniul economic;
  • experiență specifică în domeniul acordării de consultanță pentru accesarea fondurilor nerambursabile;
  • cunoștințe foarte bune operare calculator Office (Word, Excel, Power Point), Internet, E-mail;
  • persoană proactivă, responsabilă si ambițioasă, cu capacitate de organizare, analiză și sinteză.

Descrierea postului:

  • asistență acordată beneficiarilor în elaborarea și implementarea proiectelor cu finanțare nerambursabilă;
  • identificarea sursei de finanțare cea mai potrivită tipului de investiție, analiza eligibillității solicitantului;
  • elaborarea documentațiilor de solicitare a finanțării nerambursabile: cerere de finanțare, studiu de fezabilitate, plan de afaceri, analiza financiară, strategie de marketing, alte documente prevăzute prin Ghidul programului de finanțare;
  • verificarea conformității tehnico-administrative a documentelor în raport cu cerințele programului;
  • asistență acordată pentru activitatea de derulare a procedurilor de achiziții, elaborarea documentației de rambursare a cheltuielilor efectuate, elaborare a rapoartelor de progres, a documentațiilor de întocmire a actelor adiționale;
  • asistarea clienților pe toată perioada elaborării și derulării proiectelor și pe perioada de monitorizare a acestora.
ROMAIR CONSULTINGSediul Central
Str. Mr. Ștefan Sănătescu, nr. 4,
sector 1, București
LUAȚI LEGĂTURA CU NOIRomair pe Social Media
LOCAȚIILE NOASTREUnde ne puteți găsi?